Ömür Boyu Bakım Garantisi       Ücretsiz Sigortalı Gönderi       Koşulsuz İade Ve Değişim       İlk siparişinize özel %5 indirim       Ömür Boyu Bakım Garantisi       Ücretsiz Sigortalı Gönderi       Koşulsuz İade Ve Değişim       İlk siparişinize özel %5 indirim       Ömür Boyu Bakım Garantisi       Ücretsiz Sigortalı Gönderi       Koşulsuz İade Ve Değişim       İlk siparişinize özel %5 indirim       Ömür Boyu Bakım Garantisi       Ücretsiz Sigortalı Gönderi       Koşulsuz İade Ve Değişim       İlk siparişinize özel %5 indirim       Ömür Boyu Bakım Garantisi       Ücretsiz Sigortalı Gönderi       Koşulsuz İade Ve Değişim       İlk siparişinize özel %5 indirim       Ömür Boyu Bakım Garantisi       Ücretsiz Sigortalı Gönderi       Koşulsuz İade Ve Değişim       İlk siparişinize özel %5 indirim       Ömür Boyu Bakım Garantisi       Ücretsiz Sigortalı Gönderi       Koşulsuz İade Ve Değişim       İlk siparişinize özel %5 indirim       Ömür Boyu Bakım Garantisi       Ücretsiz Sigortalı Gönderi       Koşulsuz İade Ve Değişim       İlk siparişinize özel %5 indirim       Ömür Boyu Bakım Garantisi       Ücretsiz Sigortalı Gönderi       Koşulsuz İade Ve Değişim       İlk siparişinize özel %5 indirim       Ömür Boyu Bakım Garantisi       Ücretsiz Sigortalı Gönderi       Koşulsuz İade Ve Değişim       İlk siparişinize özel %5 indirim    

Karanan Takı Nasıl Temizlenir?

Kombinleri öne çıkaran en önemli aksesuarlar takılar olarak bilinir. Yani takılar çok küçük ve sade görünseler dahi kombin üzerinde güçlü bir etki bırakıyorlar. Görünümünüzü direkt olarak etkilediklerini söylemek de mümkün. Çünkü takılar, sahip olduğunuz duruşu çok net bir şekilde yansıtıyorlar. Taktığınız takılar, kendi beğenilerinizi ve tarzınızı öne çıkaran parçalar olarak değerlendiriliyor. Takıların sıklıkla kullanılıyor olması da bazı soruları beraberinde getiriyor. Birçok kişi kararan takı nasıl temizlenir konusunu merak ediyor.

Takıların düzenli temizlikleri yapıldığında, bakımları aksatılmadığında da kararmaların önüne geçiliyor. Takıların sıklıkla kullanılmasından ve yanlış muhafaza edilmesinden ötürü oluşan kararmalar azaltılabiliyor. Kararan takılar nasıl eski haline gelir sorusu da tam olarak burada ortaya çıkıyor. Bu konuda pek çok cevap verilmesi de mümkün. Takıları doğru şekilde temizlediğiniz zaman eski görünümlerine dönecekleri biliniyor.

Kararan Takıları Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Takılarınızın düzelmesi ve eski parlaklığına kavuşması için kullanılan pek çok yöntem bulunuyor. Bunlardan birisi karbonat ve su karışımıdır. Özellikle gümüş takıların temizlenmesinde sıklıkla bu ikili kullanılmaktadır. Yapmanız gereken işlem, bir kaba karbonatı dökmektir. Sonrasında içerisine yavaşça su ekleyebilir ve karışımı macun kıvamına getirebilirsiniz. Kararan takınızı hazırladığınız karışıma batırıp yavaşça ovalayabilirsiniz. Sonrasında da durulama işlemine geçmelisiniz.

Kararan takılar nasıl düzelir sorusuna cevap olarak kullanılan yöntemler arasında gümüş cilası yöntemi bulunmaktadır. Gümüş cilasını yeterince yumuşak bir bezle takınıza sürmelisiniz. Takınızın her yerine yeteri kadar sürdükten sonra bastırmadan yavaş yavaş temizlemelisiniz. Ancak bu aşamada dikkat etmeniz gereken bir detay vardır. Gümüş cilasının içerisinde kimyasal maddeler bulunduğundan sıklıkla kullanılmamalıdır. Sıklıkla kullandığınız zaman takınız eski görüntüsünü, yapısını kaybedebilmektedir.

Kararan Takılar Yeniden Nasıl Parlar?

Kararan takılarınızı düzeltmek ve eski parlaklığına kavuşturmak imkansız değil. Takılarınızı yeniden eski görünüme kavuşturmak istiyorsanız, evde uygulanan yöntemlerin yanı sıra endüstriyel temizleme ürünlerini de kullanabilirsiniz fakat bu yöntemi kullanmanız önerilmiyor. Bu konuda profesyonel yardım alabileceğinizi de unutmamalısınız. Kararan takı nasıl parlatılır sorusuna örnek bir cevap vermek gerekirse de eğer deneyiminiz varsa, amonyak ve su karışımını kullanabilirsiniz. Amonyak ve su karışımını altın takılarınızı temizlemek için kullanabilirsiniz. Bir bardak olacak şekilde ılık suya amonyak ekleyebilirsiniz. Takınızı karışımın içerisine koyup on dakika kadar beklemenizde de fayda vardır. Bunun üzerine takınızı çıkarıp durulamalısınız.

Takıların temizlenmesinde amonyak ve mutfak deterjanı sıklıkla tercih edilen yöntemlerden ikisidir. Amonyak, özellikle altın ve gümüş gibi değerli metallerin temizlenmesinde etkilidir. Bu yöntemde, bir kaba bir bardak ılık su ve yarım çay bardağı amonyak eklenir. Kararan takılar, bu sıvının içinde 10 dakika kadar bekletilir, ardından yumuşak bir diş fırçası ile nazikçe fırçalanır ve son olarak durulanır ve kurulanır. Ancak amonyak çok güçlü bir madde olduğu için kullanırken eldiven giymek ve iyi havalandırılan bir alanda çalışmak önemlidir.

Diğer yandan, mutfak deterjanı daha az agresif bir temizleyici olduğu için birçok takı türü üzerinde güvenle kullanılabilir. Bu yöntemde, bir kaba sıcak su eklenir ve birkaç damla hafif mutfak deterjanı ile karıştırılır. Takılar bu solüsyonun içinde yaklaşık 15 dakika bekletildikten sonra, yumuşak bir diş fırçası ile fırçalanır ve ardından iyice durulanır ve kurulanır.

Her iki yöntemi kullanırken de takıların malzemesine zarar vermeyecek bir fırça seçmek önemlidir. Ayrıca, değerli taşlar ve inciler gibi hassas materyaller üzerinde bu yöntemleri kullanmadan önce bir uzmana danışmak faydalıdır. Takılar temizlendikten sonra, metal ve taşlarda herhangi bir değişiklik olup olmadığı kontrol edilmelidir.

 

Back to Top
Heyecan verici yeni tasarımlar, kampanyalar ve çok daha fazlasını ilk öğrenen siz olun.


Ücretsiz Kargo

Ücretsiz Kargo ve Kolay İade

Tüm Tektas.com siparişlerinizde ücretsiz
olarak gönderim ve kolay iade imkanı sunuyoruz.

Sigortalı Gönderimler

Sigortalı Gönderimler

Siparişinizdeki ürünler size
ulaşana kadar %100 sigortalıdır.

Güvenli Alışveriş

%100 Güvenli Alışveriş Garantisi

Tektas.com'dan satın aldığınız
ürünler %100 garanti kapsamındadır.

Hizmetinizdeyiz

Hizmetinizdeyiz

Tektas.com'dan satın aldığınız
ürünler ömür boyu bakım garantilidir.